Zakaz modlitwy na ulicach we Francji

Francja wprowadziła przepis, według którego muzułmanie nie mogą się modlić poza miejscami kultu, na ulicach miast. W Paryżu zostanie otwarta sala modlitw (dawna remiza strażacka),  w której wyznawcy islamu będą mogli wielbić swojego boga.

meczet w Paryży

 
Zakaz został wprowadzony w wyniku licznych skarg i zamieszania, jakie wprowadzała modlitwa muzułmanów na ulicach m.in. Paryża i Marsylii. Wyznawcy islamu w związku z brakiem swojej świątyni odprawiali modły na ulicy. Według muzułmanów, we Francji brakuje meczetów i sal do modlitw.

W Paryżu, stara remiza strażacka została przekształcona na salę do modlitw. Może ona pomieścić nawet 2700 wiernych. Zgodnie z francuskim prawem, koszty użytkowania i utrzymania miejsca kultu musi pokryć w całości wspólnota religijna, w tym wypadku muzułmanie.

 

W Paryżu można zwiedzać Instytut Kultury Arabskiej, w którym oprócz wystaw, wyświetlane są filmy, organizowane liczne imprezy, pokazy, lekcje kultury i języka arabskiego, znajduje się tam również bogata biblioteka, kawiarnia i restauracja. Adres miejsca: http://www.imarabe.org

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wydarzenia kulturalne w Paryżu w związku z polskim przewodnictwem w UE

Po raz pierwszy w historii, Polska przewodniczy Unii Europejskiej. Podczas tych 6 miesięcy przewidziano mnóstwo wydarzeń w Paryżu.   Od...

Zamknij