Zakaz fotografowania posiłków w restauracji

We Francji nastała nowa moda, która polega na fotografowaniu zamówionego dania. Ta sytuacja nie podoba się większości kucharzy.

fotografowanie-jedzenia-francja

Wykonanie zdjęcia swojemu talerzowi i umieszczenie go na Facebooku to nowa moda, która opanowała nie tylko Amerykę, ale także Francję. Do rozwoju tego fenomenu przyczyniły się smartfony z dostępem do internetu, wyposażone w aparaty fotograficzne. Umieszczenie zdjęcia swojego jedzenia w portalu społecznościowym jest teraz bardzo trendy.

Dzielenie się zdjęciami zamówionego dania na portalach społecznościowych nie wszystkim przypadło do gustu. Wielu szefów kuchni, przeważnie tych z większych i cenionych restauracji, skarży się na klientów, którzy nie wypuszczają z rąk telefonów komórkowych podczas posiłku. Inni chcieliby, aby ich przygotowane danie cieszyło jedynie klienta restauracji, który je zamówił.

 

W Nowym Yorku, wiele restauracji zabroniło wykonywania zdjęć w restauracji. Inne restauracje zaproponowały chętnym wejście do kuchni i podglądnie kucharzy podczas pracy oraz robienie zdjęć podczas całego procesu przygotowywania posiłku.

 

Niektórzy kucharze są zadowoleni z nowej mody na fotografowanie, uważają że jest to dla nich dobra reklama.

 

We Francji, dla wszystkich amatorów fotografowania posiłków, powstała strona foodreporter.fr, na której można umieszczać wykonane zdjęcia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *