Wystawy w Paryżu w 2013

Kilka wybranych wystaw, które warto zobaczyć w Paryżu na początku 2013 roku.

Haute Couture Paryż

Haute Couture w Hôtel de Ville

Sala Saint-Jean. 5 rue de Lobau, wystawa potrwa do 6 lipca 2013 r.

Pierwszy raz w Paryżu, Hôtel de Ville przedstawia Haute Couture. Ponad 100 sukni i innych ubrań wybranych z prestiżowej kolekcji Muzeum Galliera. Rysunki i zdjęcia pozwalają zajrzeć za kulisy znanych atelier na całym świecie i uczestniczyć w kolejnych etapach powstawania dzieł – od narodzin do pokazu.

Podczas wystawy prezentowane są następujące Domy Mody: Les maisons de coutures Worth, Doucet, Poiret, Lanvin, Vionnet, Patou, Chanel, Molyneux, Rochas, Maggy Rouff, Jacques Heim, Nina Ricci, Schiaparelli, Jacques Fath, Balenciaga, Grès, Balmain, Carven, Christian Dior, Givenchy, Cardin, Yves Saint Laurent, Courrèges, Jean Paul Gaultier, Lacroix, Alaïa.

Wejście na wystawę jest za darmo, codziennie od godziny 10 do 19.

Linder Paryż

Linder, Femme/objet (Kobieta/przedmiot) – do 21 kwietnia 2013 r.

Muzeum sztuki nowoczesnej w 16-tej dzielnicy Paryża

Musée d’art moderne de la Ville de Paris

Ekspozycja opiera się na swoich trzech filarach : sztuki wizualne, muzyka i moda. Wystawa zawiera ponad 200 dział: zdjęcia, fotomontaże, rysunki, kostiumy, video, dźwięki, także koncert z 1981 roku, podczas którego kobieta zakłada suknię z żywego mięsa. Linder tworzy od 1976 roku wykorzystując różne formy, m.in. modę i muzykę.

 Więcej informacji o wystawie na stronie: www.mam.paris.fr

Felix Ziem Francja

Félix Ziem – Le quai des esclavons

Félix Ziem – do 4 sierpnia 2013

Petit Palais, Muzeum Sztuk Pięknych w 16-tej dzielnicy Paryża

Musée des Beaux-arts

Félix Ziem to malarz zajmujący specjalne miejsce w sztuce XIX wieku. Ziem przyciągał ludzi, którzy lubili śnić o Wenecji i Konstantynopolu. Żył w cieniu Delacroix i zakończył karierę na Montmartre obok atelier Picassa.

Laure Albin Guillot (1879–1962), l’enjeu classique – do 12 maja 2013

Jeu de Paume, w 8-ej dzielnicy Paryża

To pierwsza wystawa, która pokazuje wszystkie twarze jego kariery, odsłania dzieła i pokazuje miejsce, jakie fotograf ten zajmuje w historii fotografii.

Dali Paryż

HEY ! Modern Art & Pop Culture / Part II – do 23 sierpnia 2013 r.

Halle Saint Pierre w 16-tej dzielnicy Paryża

Połączenie pop kultury, form sztuki nowoczesnej i współczesnej. To druga część wystawy HEY! modern art & pop culture. Piwrwsza zgromadziła ponad 64 artystów. Tym razem można obejrzeć dzieła Joe Coleman, Louis Pons, Mati Klarwein, Masami Teraoka.

To już ostatnia okazja, aby zobaczyć wystawę – Dali w Centre Pompidou. Tylko do 25 marca 2013. Ekspozycja poświęcona jest wielkiemu artyście XX wieku, malarzowi, rzeźbiarzowi, scenarzyście i pisarzowi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *