Wystawa: Modigliani, Soutine i Przygoda z Montparnasse

La Pinacothèque w Paryżu przedstawia dzieła Modiglianiego, które nie były jeszcze nigdy wcześniej wystawiane. Pochodzą one w całości z kolekcji Jonasa Nettera.

Modigliani Paryż (Francja)

 

Wystawa nosi nazwę: Modigliani, Soutine et l’Aventure de Montparnasse

 

Jonas Netter jest jednym z najbardziej znaczących kolekcjonerów XX wieku. Odkrywał talenty, fascynował się sztuką i kolekcjonował dzieła. Jego kolekcja w latach 1920. liczyła kilkaset dzieł Soutine i kilkadziesiąt Modiglianiego, a także dzieła Valadon, Utrillo, Kisling i Kokoïne. Jonas Netter był bardzo dyskretnym kolekcjonerem, ale jego ostatnią wolą było upublicznienie jego zbiorów, gromadzonych przez kilka lat.

Soutine Paryż (Francja)

Wystawa jest czynna od 4 kwietnia do 9 września 2012 roku. Codziennie od godziny 10:30 do 18:30. W środy i w piątki do godziny 21.

Pinacothèque de Paris znajduje się: 28 place de la Madeleine, VIII dzielnica Paryża. Dojazd metrem: linie 8, 12, 14 – przystanek Madeleine, 3,9 – Havre Caumartin, 3,7,8 – Opéra.

Maurice Utrillo Paryż (Francja)

Maurice Utrillo – Paryż (Francja)

Więcej na stronie: www.pinacotheque.com

 

2 komentarze

  1. cwiwona pisze:

    Oglądałam wystawę – piękna. Prawdziwa gratka dla wielbicieli Modiglianiego, Utrilla, Soutina. Są też ciekawe obrazy Zuzanny Valadon i nawet naszego polskiego Kislinga. Lokalizacja korzystna -sam środek Paryża. Jedyny mankament to komentarze wyłącznie po francusku.

  2. NaPrzygode pisze:

    Jonas Netter wiedział co zbierac. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *