W Bordeaux powstaje Muzeum Wina

Otwarcie przyszłego centrum kulturowego i turystycznego wina w Bordeaux przewidziane jest na 2014 rok.

bordeaux muzeum wina

Zdjęcie: www.centreculturelduvin.com

Projekt muzeum jest już gotowy. Centrum przybierze kształt brzegu Garonny – rzeki, nad którą leży Bordeaux i będzie zajmowało powierzchnię 4 000 m2. Budynek będzie beżowy i czerwono-złoty, ze szkła drewna i panelów fotowoltaicznych. Najwyższy punkt budynku będzie miał 47 metrów wysokości, a tuż poniżej będzie mieściła się restauracja. Budowa będzie kosztowała 55 milionów euro, w tym 12 milionów – pomoc z Europy.

 

bordeaux Muzeum Wina

Zdjęcie: www.centreculturelduvin.com

Na swoją siedzibę muzeum wybrało Bordeaux – miasto silnie związane z winem. Bordeaux zajmuje ważne miejsce w światowym handlu winem, jest miejscem targów Vinexpo, które przyciągają tysiące miłośników wina wszystkich narodowości oraz należy do sieci Wielkich Stolic Wina (organizacja zrzesza 9 wielkich miast winnych). Bordeaux jest sercem świata win. W okolicach miasta znajdują się cenne winnice, bogate tereny zajęte pod uprawę winorośli, a także wspaniałe szlaki winne. Każdego roku pod koniec czerwca, w Bordeaux odbywa się „Festiwal Wina Bordeaux”.

 

Budowa centrum kulturowego i turystycznego wina jest dużym przedsięwzięciem wzbudzającym poruszenie i zainteresowanie całego świata. Będzie to miejsce przeznaczone dla wszystkich: pasjonatów, którzy chcą lepiej poznać okolice Bordeaux i inne regiony winne na świecie, amatorów, którzy degustują i doceniają wino, a także dla wszystkich ciekawych sztuki życia i historii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *