Tydzień przeciwko Dyskryminacji w Paryżu

Od 16 do 25 marca br. w Paryżu będzie miała miejsce trzecia edycja Tygodnia przeciwko Dyskryminacji. Organizatorzy wydarzenia proponują bogaty program, w którym znajdziemy m.in.: spotkania, wystawy, konferencje, debaty, warsztaty, koncerty, pokazy teatralne.

Celem tej akcji jest promowanie idei tolerancji, a także uświadomienie i edukacja mieszkańców Paryża w temacie walki przeciwko rasizmowi i antysemityzmowi. W organizację zaangażowały się liczne stowarzyszenia edukacyjne i gospodarcze oraz instytucje państwowe Paryża i okolicznych departamentów.

Mimo, iż rok 2017 charakteryzuje się 16-procentowym spadkiem odnotowanych aktów nienawiści, to działania o charakterze przemocy pozostają na wysokim i stale wzrastającym poziomie. W 2016 roku zgłoszono 77 przypadków działań antysemickich we Francji, w 2017 roku już 97.

21 marca przypada Międzynarodowy Dzień na rzecz Eliminacji Wszelkich Form Dyskryminacji Rasowej, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1966 roku dla upamiętnienia 69 ofiar zajść w południowoafrykańskim mieście Sharpeville. W 1960 roku doszło tam do masakry podczas protestu przeciwko polityce apartheidu, prowadzonej przez rząd RPA, systematycznie dążący do utrwalania nierówności rasowych.

 

Program Tygodnia przeciwko Dyskryminacji w Paryżu dostępny jest tutaj >>

1 Odpowiedź

  1. akanemaru pisze:

    Dziękuję 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *