TOP10 – najlepsze strony do nauki języka francuskiego

Umiejętność posługiwania się językiem francuskim ma same zalety. Przede wszystkim, znajomość francuskiego daje możliwość swobodnego podróżowania po Francji i krajach frankofońskich. Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach i posługuje się nim 220 milionów ludzi mieszkających na 5 kontynentach. Znajomość francuskiego otwiera dostęp do ponad 170 milionów serwisów w tym języku. Istnieje tez wiele innych korzyści płynących ze znajomości języka francuskiego, ale o tym może innym razem.

język francuski

Dzisiaj przedstawiam TOP10, czyli 10 najlepszych stron internetowych przydatnych do nauki francuskiego (według mnie). Jeśli znacie jakieś wartościowe witryny, z których korzystacie podczas nauki języka, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielicie się nimi w komentarzach. W zestawieniu nie wzięłam pod uwagę blogów – o tym w innym poście.

Najlepsze strony do nauki języka francuskiego

1. STRONA TELEWIZJI TV5TV5 MONDE, zawiera wiele przydatnych informacji, tekstów, quizów, wideo itp.

2. Serwis BBC FRANCUSKI

3. TESTY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO (poziomy od A1 do B2) – Ciel.fr

4. FRANCAIS INTERACTIF – interaktywny program do nauki francuskiego

5. PARLONS FRANCAIS, C’EST FACILE – nowa strona, zawiera sporo materiałów na 4 poziomach zaawansowania

6. NAUKA JĘZYKA FRANCUSKIEGO DLA LENIWYCHhttp://www.youtube.com/user/radiolingua

7. 1 JOUR 1 ACTU – Jeden artykuł dziennie – francuski dla początkujących

8. MA FRANCE – interaktywny kurs do nauki języka francuskiego opracowany przez BBC

9. SZLIFUJ SWÓJ FRANCUSKIfrancuski.ang.pl

10.  BUSUU – portal pomocny przy nauce języków (nie tylko francuskiego), posiada czat z innymi użytkownikami, bezpłatny przez 7 dni, później wersja okrojona.

Jeśli macie swoje ulubione strony, z których korzystacie – podzielcie się nimi w komentarzach.

11 komentarzy

 1. Nauczyciel francuskiego pisze:

  Świetna lista, bardzo dziękuję 🙂

 2. Uczę się francuskiego pisze:

  Zawsze przydatne jakieś nowe linki 🙂 Jeszcze nie znałam kilku z nich!

 3. Maria pisze:

  Na pewno zajrzę do podanych stron! Sama uczę się z kursem metodą Emil Krebsa – dobrze uzupełniałby wymienione kursy, bo uczy rozmawiania. Ze swojej strony polecam. I pozdrawiam

 4. nowak pisze:

  program do nauczenia się jezyka francuskiego

 5. Dawid pisze:

  Dziękuję za listę. Wow, tyle źródeł wiedzy w jednym miejscu, przejrzenie tego wszystkie zajmie mi chyba wieczność:)
  Zacznę od quizów, bo podobno człowiek najlepiej uczy się przez zabawę.
  Jestem ciekaw, na jakim poziomie władania językiem francuskim jesteście: ja miałem z nim styczność na studiach ekonomicznych, więc jakieś podstawy przyswoiłem, ale do swobodnej komunikacji wciąż daleka droga.

  • esti pisze:

   Cieszę się, że przedstawiona lista jest użyteczna. Na pewno wkrótce umieszczę więcej przydatnych linków. Jeśli chodzi nasz poziom to radzimy sobie, a pomaga nam codzienne “zanurzenie” się w języku. W nauce francuskiego polecam otaczanie się językiem, m.in. słuchanie radia i muzyki, czytanie o czymś co nas interesuje, wtedy też najszybciej i najprzyjemniej przyswajamy słownictwo i wyrażenia.

 6. Julietta pisze:

  Pierwsze 4 strony z listy znam i korzystałam, a resztę muszę sprawdzić. W domu ciężko mi jest uczyć się samemu, miałam problem z poprawną wymową szczerze powiedziawszy była tragedia z tym. Razem z koleżanką zapisałam się na język francuski do szkoły językowej https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-francuski/ i po zajęciach same ćwiczyłyśmy rozmowy ze sobą. Jestem dzisiaj na poziomie zaawansowanym 🙂 Nie ukrywam marzę by kiedyś wyjechać do Francji 🙂

  • esti pisze:

   Gratuluję 🙂 Systematyczność i ćwiczenia dużo dają. Mam nadzieję, że marzenie o wyjeździe do Francji wkrótce się spełni 🙂

 7. Maya pisze:

  Świetne propozycje i ja muszę powiedzieć, że podczas nauki angielskiego korzystam z Busuu czyli w tym wpisie jest to ostatnia pozycja.
  Nie sprawdzałem innych, bo od razu na Busuu trafiłem więc gdyby ktoś mnie zapytał to bardzo chętnie polecę. Świetnie tu wszystko jest zorganizowane.

 8. Mariusz pisze:

  Też znałem kilka z podanych przez Ciebie propozycji, ale nie wszystkie. Całe szczęście uczę się już jakiś czas i podstawy są za mną. Teraz chcę przejść na bardziej zaawansowaną naukę, ponieważ dobrze mi idzie. Która ze stron najlepiej mi na to pozwoli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *