Święta Bożego Narodzenia w Paryżu

Czas Świąteczny we Francji zaczyna się w listopadzie. Przez 2 miesiące do Sylwestra, cały Paryż żyje przygotowaniami do świąt. Witryny sklepów ożywiają się, w sklepach panuje tłok, uliczne targi nabierają kolorów, a otwarte ślizgawki przyciągają łyżwiarzy. 

paryz-pola-elizejskie

Od 23 listopada do 11 stycznia, wszystkie drzewa na Champs-Elysées rozświetlają się wieloma kolorami. W tym roku oficjalne „oświecenie” najpopularniejszych alei świata będzie miało miejsce 23 listopada z udziałem znanej francuskiej aktorki Audrey Tautou.

Na te kilkadziesiąt dni Champs-Elysées, czyli po polsku Pola Elizejskie staną się prawdziwym dziełem  sztuki : 3 pierścienie o różnych wymiarach oplotą każde drzewo bez dotykania. Iluzja będzie niesamowita: rozświetlone pierścienie pływające wokół 200 drzew. Każdy pierścień będzie miał inny kolor, intensywność, rytm i każdy z nich będzie kontrolowany osobno, zarówno w dzień jak i w nocy. Dla spacerujących przewidziane są również niespodzianki w okresie od świąt Bożego Narodzenia do Sylwestra.

Dla wszystkich, którzy spędzą Sylwestra 2011 na Polach Elizejskich w Paryżu czeka mnóstwo przeżyć wizualnych.

Pola Elizejskie odwiedza od 500 do 600 tysięcy spacerowiczów podczas okresu świątecznego.

Święta Bożego Narodzenia w Paryżu

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Paryżu panuje niezwykle przyjemna atmosfera. Warto wtedy odwiedzić domy handlowe. Oprócz kupna prezentów pod choinkę, można tam również zobaczyć liczne, coraz bardziej oryginalne i kreatywne wystawy sklepowe.

Najpopularniejsza jest Galeria Lafayette, w której dominuje wysoka na 20 metrów choinka. W tym roku motywem przewodnim wystroju Galerii Lafayette są « rockowe » lalki stworzone przez Andrew Yang, znanego amerykańskiego projektanta.

1 Odpowiedź

  1. Karo pisze:

    serdecznie zapraszam na bloga o Paryzu, Francji, podrozach i gotowaniu 🙂

    http://polka-w-paryzu.blogspot.com
    http://girl-in-paris-france.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *