Park Futuroscope – pomysł na wakacje dla dzieci

 

Park Futuroscope to drugi pod względem liczby odwiedzających park rozrywki we Francji. Na pierwszym miejscu nadal króluje Disneyland pod Paryżem. Od chwili otwarcia parku w 1987 roku, Futuroscope przyjął ponad 40 milionów odwiedzających.

 

Park tematyczny Futuroscope znajduje się w środkowo-zachodniej Francji, w regionie Poitou-Charentes, około 10 km na północ od Poitiers. Jego specjalnością są atrakcje oparte na nowoczesnych technologiach i multimediach. Najchętniej odwiedzane są kina, w których na ogromnych ekranach (pierwsze było kino Kinémax z ekranem o powierzchni 600 m2) wyświetlane są filmy w 3D i 4D.

Park Futuroscope to miejsce dla dzieci i dorosłych. W programie parku znajdują się m.in.: „Zwierzęta przyszłości” – ścieżka interaktywna, „Szok kosmiczny” – film na ogromnym ekranie typu planetarium, „Podróżnicy Nieba i Morza” – film na 2 dużych ekranach, „Magiczne iluzje” – spektakl magii, „Oczy szeroko zamknięte” – seans sensoryczny w ciemności i inne.

 

Dojazd do Parku Futuroscope:
samochodem – autostrada A10-E5 (Paryż-Bordeaux): zjazd „Futuroscope” n°28;
pociągiem – dworzec Futuroscope-TGV obsługuje kilka pociągów bezpośrednich do Parku. Pociągi kursują m.in. z Lyonu, Tuluzy, Hendaye, Bordeaux, Paryża, Strasbourga, Brukseli oraz Londynu;
autobusem – Vitalis linia 1 i E kursującymi pomiędzy centrum miasta Poitiers (Dworzec SNCF) i Futuroscopem (Park, Hotele, Dworzec TGV);
samolotem – 10 minut drogi od Parku znajduje się lotnisko Poitiers-Biard.

 

Strona Parku Futuroscope: http://www.futuroscope.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *