Nowe wystawy w Hôtel de Ville w Paryżu

Na 2012 rok Paryski Ratusz (Hôtel de Ville) szykuje liczne wystawy. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

Doisneau, Paris les Halles

Doisneau, Paris les Halles

Od 8 lutego do 28 kwietnia będzie można zobaczyć wystawę Doisneau, Paris les Halles.

 

Zaprezentowane zostanie pierwsze zdjęcie zrobione przez Roberta Doisneau w les Halles w 1933 roku. Dzielnica les Halles była miejscem targowym i kulturowym, w którym Doisneau spędzał wolne chwile i często fotografował otaczających ludzi i wydarzenia. Wystawa zaprezentuje około150 dzieł  poświęconych głównie kolorowej fotografii z lat 60-tych.

 

Paris, vu par Hollywood

Paris, vu par Hollywood

Paris, vu par Hollywood – czyli Paryż widziany oczyma Hollywood to kolejna wystawa, którą będzie można oglądać od 16 maja do 25 sierpnia 2012 roku.




 

Od początku istnienia kina amerykańskiego, Paryż pojawił się w ponad 800 filmach Hollywoodzkich. Chodzi o filmy, w których akcja toczyła się w Paryżu lub część stolicy Francji została zrekonstruowana w Ameryce.

 

Wystawa zawierać będzie liczne fotografie, makiety dekoracyjne, kostiumy, afisze, plakaty i będzie dzielić się na cztery części: niemy Paryż historyczny, wyszukany Paryż w komediach romantycznych, apogeum Cancan, filmy dzikie i kosztowne.

 

Paris, vu par Hollywood

Paris, vu par Hollywood

Les enfants cachés – czyli schowane dzieci to wystawa dotycząca deportacji i ocaleniu dzieci żydowskich w Paryżu w latach 1940-1945.

 

Wystawa przedstawi złożoność i różnorodność dzieci żydowskich w obliczu Shoah. Wiek dzieci nie grał roli, około 4 tysiące dzieci poniżej 16 lat zostało zatrzymanych i odesłanych do obozów w Drancy, Beaune-la-Rolande i Pithiviers. Część z nich zdołało uciec, inne zostały wysłane do Auschwitz, gdzie zostały zabite.

 

Wystawa odbędzie się od lipca do października 2012 roku.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lodowisko Trocadéro w Paryżu

Świąteczne lodowisko pod tytułem Trocadéro ON ICE ® powraca do Paryża już po raz trzeci.  Na przeciw Wieży Eiffla zostało...

Zamknij