Noc Muzeów 2012 w Paryżu

To już 8 edycja Nocy Muzeów we Francji, podczas której można zwiedzić mnóstwo muzeów otwartych do północy. Podczas tego wydarzenia będzie można za darmo zobaczyć wystawy stałe i czasowe.

Noc Muzeów 2012 Francja

W Paryżu, dla odwiedzających muzea (muzeum sztuki i historii, muzeum literatury, dom artystów i wiele innych miejsc) przygotowały specjalne programy z niespodziankami: występy muzyczne, teatralne, kreacje stałe i czasowe.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej Miasta Paryża (Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris) otwarte będzie od godziny 19 do 23:30. W programie zwiedzanie wystaw stałych i czasowej “Robert Crumb” oraz koncert uczniów Konserwatorium w Rayonnement Régional w Paryżu (Francja).

 

Muzeum Bourdelle będzie otwarte od godziny 18 do 23. Wolne będzie wejście na wystawy stałe oraz na projekcje filmu choreograficznego Jean-Claude Gallotta z 2009 roku.

 

Muzeum historyczne Paryża – muzeum Carnavalet – otwarte będzie od godziny 19 do północy. Wolne wejście na wystawy stałe i ekspozycje “Eugène Atget”, a także koncert w ogrodach muzeum.

 

Muzeum Cernuschi (Muzeum Sztuki Azji Miasta Paryża) będzie otwarte od godziny 18 do 23. W programie zwiedzanie wystaw stałych i czasowej wystawy ” Rêve de laque, le Japon de Shibata Zeshin” oraz koncert muzyki japońskiej w sali Buddha (o godzinie 19).

 

Muzeum Cognacq-Jay – Muzeum XVIII wieku Miasta Paryża – otwarte będzie od godziny 18 do 23.  O godzinie 17:30 zwiedzanie dla dzieci – “W poszukiwaniu tajemniczej perły” (“A la recherche de la perle mystérieuse ! “). W programie także inne animacje dla dzieci i zwiedzanie muzeum poprzez zabawę.

 

W Grand Palais w Paryżu podczas Nocy Muzeów, od godziny 20 DJ Joakim zaprasza na przedstawienie muzyczne w scenerii zwierzęcej.

 

Muzeum d’Orsay będzie można zwiedzać przy dźwiękach muzyki od godziny 18:30 do 23:30. Podczas ostatnich dwóch lat, muzeum d’Orsay dokonało reorganizacji przestrzeni. Podczas Nocy Muzeów nastąpi uroczyste przedstawienie nowego oblicza muzeum. Od godziny 18:30 do północy będzie można zwiedzić za darmo wystawy stałe i dwie czasowe: “Degas et le Nu” oraz “Akseli Gallen- Kallela. Une passion finlandaise”. Ostatnie wejście dla zwiedzających o godzinie 23.

 

Program wydarzenia odraz więcej informacji o muzeach we Francji i w Europie, które biorą udział w Nocy Muzeów 2012 można uzyskać na stronie: http://nuitdesmusees.culture.fr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *