Nauka języka francuskiego w Paryżu?

Jednym z najnowszych trendów w turystyce są podróże językowe, stanowiące przeciwwagę dla organizowanych w kraju kursów stacjonarnych. Ich zwolennicy wskazują nie tylko na większą efektywność tego typu wyjazdów, jeśli chodzi o postępy w nauce, ale również na możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym, a mianowicie podróżowania z nauką.

Kurs francuskiego Paryż

W ofercie szkół znajdują się także kursy języka francuskiego w różnych zakątkach świata, z których oczywiście najchętniej wybieramy Francję. Ale i tutaj dostępny jest spory wachlarz miejsc, gdzie możemy szkolić nasze umiejętności językowe. Nikogo zapewne nie dziwi, iż najwięcej osób wybierając się w podróż językową, decyduje się jednak na kurs języka francuskiego w Paryżu.

Francuska stolica kusi licznymi zabytkami, ale przede wszystkim niepowtarzalną atmosferą, która przyciąga turystów z całego świata. W takich warunkach nauka to czysta przyjemność. Motywująco działa również nieustanna obecność języka francuskiego. Każdego dnia chłoniemy nowe słówka i zwroty, a z biegiem czasu rozumiemy coraz więcej.
Miejscami również chętnie obieranymi jako cel językowych wojaży są Nicea, Montpellier oraz Bourdeaux, oferujące wszystkim odwiedzającym rozbudowaną ofertę kulturową oraz rozrywkową. Nie należy zapominać o znanych na całym świecie winiarniach i pochodzących z nich winach słynących z doskonałej jakości.

Kurs francuskiego Paryż

Ponadto szkoły językowe oferują wszystkim swoim uczestnikom możliwość udziału w różnych aktywnościach przewidzianych na czas wolny. Oczywiście udział nie jest obowiązkowy, ale bez wątpienia może stanowić ciekawe uzupełnienie zajęć odbywających się w ramach regularnego kursu, podobnie zresztą jak samo zakwaterowanie. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na pobyt u rodziny goszczącej czy w rezydencji studenckiej, zawsze będziemy mieć okazję do posługiwania się językiem francuskim. Możliwe jest także zarezerwowanie kursu językowego bez zakwaterowania. Opcja ta jest szczególnie popularna wśród osób, które wybierają się do Paryża na kilka miesięcy.

Cena dwutygodniowego kursu językowego w Paryżu z zakwaterowaniem oraz wyżywieniem kształtuje się w granicach 1 tys. euro i jest wyższa od kursów stacjonarnych w kraju. Jednakże podczas kursu zagranicznego uczęszczamy na zajęcia codziennie po kilka godzin w zależności od intensywności wybranego kursu. Ponadto mamy kontakt z językiem w różnych sytuacjach życia codziennego, co nie tylko uczy nas praktycznego zastosowania nabytych umiejętności, ale jednocześnie motywuje do dalszej nauki.

Podstawową zaletą kursów językowych za granicą jest ich duża efektywność. Zatem jeśli istnieje możliwość odbycia podróży językowej, warto się nad tym pomysłem zastanowić i uwzględnić go podczas planowania urlopowych wyjazdów. Pamiętajmy jednak, iż żaden kurs językowy nie załatwi za nas wszystkiego. Sami również musimy trochę popracować.


1 Response

  1. asenglish pisze:

    Byłam na takim kursie w lipcu. Międzynarodowe towarzystwo, dużo okazji do ćwiczenia języka. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Darmowe lekcje tańca na Paris Plages

W Paryżu do 19 sierpnia, w ramach Paris Plages odbywać się będą darmowe lekcje tańca. Każdego popołudnia można zatańczyć zumbę,...

Zamknij