Joyeuses Pâques – Wielkanoc w Paryżu

Wielkie polowanie na jajka we Francji już się zaczęło. Jaj można szukać w parkach i fermach w okolicach Paryża, a także wśród  zabytków Paryża.

Wielkanoc francja

Zdjęcie ze strony: madame.lefigaro.fr

 

Z okazji świąt Wielkanocnych (Pâques), Francuska Federacja Pomocy Społecznej organizuje Polowanie na Jaja, dla dzieci i dorosłych. Spotkanie w niedzielę 8 kwietnia 2012 roku o godzinie 14 (do 18) w parku Buttes Chaumont w Paryżu (wejście od Place Armand Carrel). Znalezione jajka będzie można wymienić na czekoladę lub inne łakocie.

W Bercy-Villages, podczas weekendu będzie można spróbować fondue z czekolady oraz uczestniczyć w warsztatach produkowania i dekoracji smakołyków z czekolady. Konieczne zapisy. Spotkanie 8 i 9 kwietnia o godzinie 13 (do 18).

W Notre-Dame i w Conciergerie będzie trwała Operacja: “Jajka, zagadki i czekolada”. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat będą mogły szukać wskazówek i rozwiązać zagadkę, a wszystko po to by zdobyć dobre czekoladki. Wejście do zabytków jest darmowe dla dzieci do 18 roku życia. Spotkanie 8 kwietnia o godzinie 10 (do 18) przed Conciergerie i Notre-Dame.

Wielkanocne jaja Francja

Zdjęcie ze strony: madame.lefigaro.f

Również w Merostwach dzielnic Paryża będą miały miejsce liczne animacje (darmowe).

W 7. dzielnicy, w środę 11 kwietnia, odbędzie się poszukiwanie jaj. Spotkanie od godziny 16 w ogrodzie Merostwa (ulica Grenelle 116).

W 16. dzielnicy, również 11 kwietnia, o godzinie 14 (do 17), polowanie na jaja. Spotkanie w parku Sainte-Périne, ulica Mirabeau 41.

W 17. dzielnicy, polowanie na jajka będzie miało miejsce 8 kwietnia od 9:30 do 12:30 na skwerze Boulay Level (ulica Boulay / ulica Emile Level). Atrakcja przewidziana dla dzieci od 2 do 7 roku życia.

 

Joyeuses Pâque! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Autolib’ – samochody do wynajecia w Paryżu

Na początku grudnia 2011 roku, Paryż (i region Ile-de-France) uruchomił sieć wypożyczalni samochodów elektrycznych Autolib. Jest to innowacyjna usługa we...

Zamknij