Francuskie filmy i seriale po francusku na Netflix

Zyskujący coraz większe grono odbiorców, Netflix jest wspaniałym pomocnikiem w nauce języka obcego, a zwłaszcza w nauce języka francuskiego. Dla niewtajemniczonych Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali z prawie całego świata. Portal oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o rodzaj prezentowanych filmów, a także wersje językowe audio i napisy. Na Netflix znajdziesz mnóstwo filmów po francusku i francuskich seriali.

Jeśli nie masz zakupionego dostępu do Netflix, możesz założyć konto i wypróbować go za darmo przez miesiąc. Jeśli ustawisz w opcjach konta język francuski jako prowadzący, to większość filmów i seriali będzie miała opcję audio języka francuskiego i francuskie napisy.

Poniżej kilka wybranych francuskich filmów i seriali, które można oglądnąć na Netflix, będąc w Polsce.

Francuskie seriale

Plan Coeur (Plan na miłość)

Przyjaciele paryżanki Elsy, która ciężko znosi rozstanie z chłopakiem, wynajmują dla niej w sekrecie męską prostytutkę. Czy ich plan się powiedzie i Elsa zapomni o byłym chłopaku? Lekki, komediowy serial do oglądnięcia w jeden wieczór.
Gatunek: komedia
1 sezon
Rok 2018

13 Novembre: Fluctuat Nec Mergitur

Francuski dokument o ludziach bezpośrednio dotkniętych zamachem z 13 listopada 2015 roku. Ci, którzy przeżyli i pierwsi ratownicy dzielą się osobistymi opowieściami o udręce, życzliwości i odwadze, które rozwinęły się podczas ataków terrorystycznych w Paryżu.
Gatunek: dokument
3 odcinki
Rok 2018

Le Châlet (Domek w górach)

Letnie wakacje w odległym domku w Alpach Francuskich. Przyjaciele zostają złapani w śmiertelną pułapkę, gdy ujawnia się mroczny sekret z przeszłości.
Gatunek: thriller
1 sezon
Rok 2018

Glacé (Lód)

Przerażające znalezisko na szczycie góry we francuskich Pirenejach prowadzi śledczego Martina Servaza do trzymającej w napięciu gry z seryjnym zabójcą.
Gatunek: thriller
1 sezon
Rok 2017

La Mante (Modliszka)

Seryjna morderczyni zgadza się pomóc w rozwiązaniu tajemnicy serii zbrodni podobnych do jej własnych, ale tylko pod warunkiem współpracy z jej synem, obecnie policjantem.
Gatunek: thriller
1 sezon
Rok 2017

Marseille

Burmistrz Marsylii, od lat piastujący to stanowisko, przygotowuje się do przekazania rządów w ręce następcy, gdy nagle wybucha bezwzględna walka o władzę nad miastem. Ten serial to francuskie House of Cards przedstawiające walkę o fotel burmistrza Marsylii. W rolach głównych m.in. Gérard Depardieu.
Gatunek: dramat i thriller polityczny
2 sezony
Rok 2016

Cannabis

Gdy wielki ładunek marihuany pada łupem złodziei, konsekwencje dotykają wszystkich zamieszanych w przemyt narkotyków z Maroka do Europy.
Gatunek: dramat i thriller
1 sezon
Rok 2016

Chef’s table: France

Chef’s table to seria dokumentów o najciekawszych szefach kuchni na świecie, którzy przekraczają granice wykwintnych dań i wymyślają bogatą kulinarną tradycję.
Gatunek: dokument
4 odcinki
Rok 2016

Dix pour cent (Gdzie jest mój agent?)

Prestiżowa paryska agencja aktorska wpada w nieoczekiwane kłopoty, ale robi wszystko, by zadowolić swoich słynnych klientów.
Gatunek: komedia i dramat
3 sezony
Rok 2015

Au service de la France (Bardzo tajne służby)

W latach 60., w najgorszym okresie zimnej wojny, do francuskich służb specjalnych dołącza André Merlaux, by zmagać się zarówno z wrogami zewnętrznymi, jak i z biurokracją.
Gatunek: czarna komedia
2 sezony
Rok 2015

Francuskie filmy

Le jeu

Akcja filmu rozgrywa się podczas jednego wieczoru. Starzy przyjaciele postanawiają dodać pikanterii wspólnej kolacji i angażują się w grę, polegającą na czytaniu swoich smsów, maili i odbieraniu telefonów. Rok 2018. Polecam!

Jour J (Wedding Unplanned)

Mathias i Alexia pozostają w związku od kilku lat. Podczas pijanego wieczoru Mathias zdradza Alexię z organizatorką ślubów Juliette. Kiedy Alexia odkrywa wizytówkę Juliette w jednej z kieszeni Mathiasa, myśli, że on chce się z nią ożenić. Z radości, mówi „tak”, a Mathias znajduje się pomiędzy swoją kochanką a przyszłą żoną, zmuszony do zorganizowania nieoczekiwanego ślubu.

Je ne suis pas un homme facile

Damien, samotny podrywacz i macho, budzi się w świecie prowadzonym przez kobiety. Zakochuje się w Aleksandrze, silnej kobiecie, z którą zaczyna walkę o władzę. W tym celu próbuje zrozumieć odwrócone kody tego nowego świata. Rok 2018.

Un peu, beaucoup, aveuglement (Randka w ciemno)

Komedia romantyczna. On jest pracoholikiem, żyje swoją pracą i pragnie ciszy. Ona jest utalentowaną pianistką pracującą nad swoim wielkim projektem. Dla niej muzyka i dźwięk są wszystkim. Zostają sąsiadami i sprawy zaczynają się komplikować.
Rok 2015

10 jour en or

Marc jest kawalerem i wolnym duchem. Nagle jego życie zmienia się pod wpływem małego chłopca.
Rok 2012

Iris

Iris, żona bogatego bankiera, znika w Paryżu. Max, zadłużony mechanik, zostaje zamieszany w jej zniknięcie. Nie wiadomo co tak naprawdę się wydarzyło. W rolach głównych m.in. Romain Duris.

C’est quoi cette famille ?

Bastien, lat 13, żyje w rodzinie patchworkowej (zrekonstruowanej, a po francusku une famille recomposée). Zmęczony podróżami w obie strony i złożonym planem rodzinnym, postanawia wraz ze swoimi sześcioma przyrodnimi braćmi i siostrami, zmienić zasady. Dzieci przeprowadzają się do dużego mieszkania, a od teraz to rodzice muszą się zmieniać.

Ils sont partout

Sarkastyczna komedia na temat antysemityzmu we Francji. Yvan jest Żydem i czuje się coraz bardziej prześladowany. Jego sesje u psychiatry będą wątkiem łączącym różne historie ilustrujące stereotypy związane z Żydami. W rolach głównych m.in.: Yvan Attal, Dany Boon, Charlotte Gainsbourg i Benoît Poelvoorde.

La Dream Team (A Mighty Team)

Maxime Belloc to świetny piłkarz, ale ulega wypadkowi i nie może już praktykować sportu. Jego agent zmusił go do powrotu do rodzinnej miejscowości, do ojca, z którym utracił kontakt. Podczas swojej rekonwalescencji podejmuje się trenowania grupy młodych piłkarzy.

L’ascension (The Climb)

Aby zdobyć miłość Nadii, Samy powiedział: “Dla ciebie mogę wspiąć się na Everest”. Lepiej byłoby milczeć, bo Nadia czeka na dowód. Samy, z miłości do Nadii, wyjeżdża ze swojej dzielnicy i kieruje się na Dach Świata. Przesłanie: wszystko jest możliwe. Film oparty jest na prawdziwej historii Nadira Dendoune’a.

Divines

Dounia mieszka na przedmieściach Paryża i marzy tylko o jednej rzeczy: odnieść sukces i zarobić dużo pieniędzy. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Maimouny i tancerki o imieniu Djigui, dziewczyna wejdzie w złe towarzystwo.

La fille du patron

Vital pracuje w fabryce włókienniczej. Zakochuje się w córce swojego szefa, gdy ta wybiera go do badania związanego z ergonomią. Ich związek wywołuje wściekłość i dezaprobatę wszystkich.

Braqueurs (Szajka)

Przypadkowy błąd sprawia, że ekipa zdolnych paryskich włamywaczy musi podjąć się realizacji trudnego skoku dla potężnej organizacji przestępczej.
Gatunek: thriller
Rok: 2015

Inne filmy

Tout le monde à table – konkurs kulinarny, 10 odcinków, 2018 rok
Je suis Charlie – film dokumentalny
Występy komików: Dany Boom i Gad Elmaleh

Zapowiedzi na 2019

Family Business

Serial komediowy o młodym mężczyźnie, który prosi przyjaciół o pomoc w ratowaniu rodzinnego biznesu. Jego plan jest prosty: chce zamienić sklep mięsny w pierwszy francuski coffee shop.

Marianne

Serial. Emma, zgryźliwa młoda pisarka, odkrywa, że przerażające postaci z jej bestsellerowych powieści grozy żyją w prawdziwym świecie.

Vampires (Wampiry)

Serial na podstawie książki Thierry Jonqueta „Wampiry”
Kiedy młoda zbuntowana nastolatka nieuchronnie zaczyna zamieniać się w wampira, jej nadopiekuńcza mama odnawia kontakt z rodzeństwem, by pomóc córce i powstrzymać przemianę.

Paris est une fête

„Paris est une fete” (tytuł roboczy) to współczesna francuska opowieść miłosna. Produkcja została sfinansowana ze środków zebranych podczas kampanii crowdfundingowej, która zyskała ogromną popularność w internecie. Zdjęcia do filmu były nagrywane przez trzy lata pośród tłumu — bez żadnych pozwoleń — na ulicach Paryża, który zmaga się z problemami społecznymi oraz lękiem wywołanym przez ataki terrorystyczne.

Solidarité (Solidarność)

Ten film dokumentalny przedstawia historię piątki bohaterów — niezwykłych mężczyzn i kobiet — którzy mimo przeciwności losu nie poddają się i niosą światu nadzieję.

La Grande Classe (Wielka Klasa)

Dwójka najlepszych przyjaciół pochodzących z małego miasteczka, którzy obecnie mieszkają w Paryżu, postanawia wrócić w rodzinne strony na zjazd absolwentów, by zrealizować swój sekretny plan — zemścić się na tych, którzy ich gnębili, i pogodzić się z dawnymi sympatiami.

Banlieusards

Mieszkający na owianych złą sławą przedmieściach Paryża najmłodszy z trójki rodzeństwa piętnastolatek Noumouké musi podjąć trudną decyzję: za przykładem którego z braci podążać w swoim życiu?

L’art du rangement avec Marie Kondo

Komicy na Netflixie

Jak podaje Netflix, 1 stycznia 2019 roku w serwisie zadebiutuje program „Humoristes du monde”. Będzie można obejrzeć występy 47 komików z 13 regionów świata, którzy udowadniają, że nie wszędzie te same rzeczy wydają się śmieszne.

W tym przełomowym programie stand-uperzy i stand-uperki pochodzący z różnych środowisk promują na scenie własne poczucie humoru w 8 językach świata. Wszystkie odcinki programu zostaną udostępnione jednocześnie, więc możesz rozpocząć Nowy Rok z uśmiechem na twarzy!

Komicy pochodzący z Francji: Shirley Souagnon, Jason Brokerss, Tania Dutel. Donel Jack’sman.
Z Quebecu: Louis-José Houde, François Bellefeuille, Katherine Levac, Adib Alkhalidey.
Z Kanady: Ivan Decker, DeAnne Smit, K. Trevor Wilson, Dave Merheje.

Teraz TY!

Czy wykorzystujesz Netflix do nauki języka obcego? Czy możesz polecić inne seriale lub filmy francuskie? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *