Francuskie filmy i seriale po francusku na Netflix

Zyskujący coraz większe grono odbiorców, Netflix jest wspaniałym pomocnikiem w nauce języka obcego, a zwłaszcza w nauce języka francuskiego. Dla niewtajemniczonych Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali z prawie całego świata. Portal oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o rodzaj prezentowanych filmów, a także wersje językowe audio i napisy. Na Netflix znajdziesz mnóstwo filmów po francusku i francuskich seriali.

Jeśli nie masz zakupionego dostępu do Netflix, możesz założyć konto i wypróbować go za darmo przez miesiąc. Jeśli ustawisz w opcjach konta język francuski jako prowadzący, to większość filmów i seriali będzie miała opcję audio języka francuskiego i francuskie napisy.

Poniżej kilka wybranych francuskich filmów i seriali, które można oglądnąć na Netflix, będąc w Polsce.

Francuskie seriale

Plan Coeur (Plan na miłość)

Przyjaciele paryżanki Elsy, która ciężko znosi rozstanie z chłopakiem, wynajmują dla niej w sekrecie męską prostytutkę. Czy ich plan się powiedzie i Elsa zapomni o byłym chłopaku? Lekki, komediowy serial do oglądnięcia w jeden wieczór.
Gatunek: komedia
1 sezon
Rok 2018

13 Novembre: Fluctuat Nec Mergitur

Francuski dokument o ludziach bezpośrednio dotkniętych zamachem z 13 listopada 2015 roku. Ci, którzy przeżyli i pierwsi ratownicy dzielą się osobistymi opowieściami o udręce, życzliwości i odwadze, które rozwinęły się podczas ataków terrorystycznych w Paryżu.
Gatunek: dokument
3 odcinki
Rok 2018

Le Châlet (Domek w górach)

Letnie wakacje w odległym domku w Alpach Francuskich. Przyjaciele zostają złapani w śmiertelną pułapkę, gdy ujawnia się mroczny sekret z przeszłości.
Gatunek: thriller
1 sezon
Rok 2018

Glacé (Lód)

Przerażające znalezisko na szczycie góry we francuskich Pirenejach prowadzi śledczego Martina Servaza do trzymającej w napięciu gry z seryjnym zabójcą.
Gatunek: thriller
1 sezon
Rok 2017

La Mante (Modliszka)

Seryjna morderczyni zgadza się pomóc w rozwiązaniu tajemnicy serii zbrodni podobnych do jej własnych, ale tylko pod warunkiem współpracy z jej synem, obecnie policjantem.
Gatunek: thriller
1 sezon
Rok 2017

Marseille

Burmistrz Marsylii, od lat piastujący to stanowisko, przygotowuje się do przekazania rządów w ręce następcy, gdy nagle wybucha bezwzględna walka o władzę nad miastem. Ten serial to francuskie House of Cards przedstawiające walkę o fotel burmistrza Marsylii. W rolach głównych m.in. Gérard Depardieu.
Gatunek: dramat i thriller polityczny
2 sezony
Rok 2016

Cannabis

Gdy wielki ładunek marihuany pada łupem złodziei, konsekwencje dotykają wszystkich zamieszanych w przemyt narkotyków z Maroka do Europy.
Gatunek: dramat i thriller
1 sezon
Rok 2016

Chef’s table: France

Chef’s table to seria dokumentów o najciekawszych szefach kuchni na świecie, którzy przekraczają granice wykwintnych dań i wymyślają bogatą kulinarną tradycję.
Gatunek: dokument
4 odcinki
Rok 2016

Dix pour cent (Gdzie jest mój agent?)

Prestiżowa paryska agencja aktorska wpada w nieoczekiwane kłopoty, ale robi wszystko, by zadowolić swoich słynnych klientów.
Gatunek: komedia i dramat
3 sezony
Rok 2015

Au service de la France (Bardzo tajne służby)

W latach 60., w najgorszym okresie zimnej wojny, do francuskich służb specjalnych dołącza André Merlaux, by zmagać się zarówno z wrogami zewnętrznymi, jak i z biurokracją.
Gatunek: czarna komedia
2 sezony
Rok 2015

Francuskie filmy

Le jeu

Akcja filmu rozgrywa się podczas jednego wieczoru. Starzy przyjaciele postanawiają dodać pikanterii wspólnej kolacji i angażują się w grę, polegającą na czytaniu swoich smsów, maili i odbieraniu telefonów. Rok 2018. Polecam!

Jour J (Wedding Unplanned)

Mathias i Alexia pozostają w związku od kilku lat. Podczas pijanego wieczoru Mathias zdradza Alexię z organizatorką ślubów Juliette. Kiedy Alexia odkrywa wizytówkę Juliette w jednej z kieszeni Mathiasa, myśli, że on chce się z nią ożenić. Z radości, mówi „tak”, a Mathias znajduje się pomiędzy swoją kochanką a przyszłą żoną, zmuszony do zorganizowania nieoczekiwanego ślubu.

Je ne suis pas un homme facile

Damien, samotny podrywacz i macho, budzi się w świecie prowadzonym przez kobiety. Zakochuje się w Aleksandrze, silnej kobiecie, z którą zaczyna walkę o władzę. W tym celu próbuje zrozumieć odwrócone kody tego nowego świata. Rok 2018.

Un peu, beaucoup, aveuglement (Randka w ciemno)

Komedia romantyczna. On jest pracoholikiem, żyje swoją pracą i pragnie ciszy. Ona jest utalentowaną pianistką pracującą nad swoim wielkim projektem. Dla niej muzyka i dźwięk są wszystkim. Zostają sąsiadami i sprawy zaczynają się komplikować.
Rok 2015

10 jour en or

Marc jest kawalerem i wolnym duchem. Nagle jego życie zmienia się pod wpływem małego chłopca.
Rok 2012

Iris

Iris, żona bogatego bankiera, znika w Paryżu. Max, zadłużony mechanik, zostaje zamieszany w jej zniknięcie. Nie wiadomo co tak naprawdę się wydarzyło. W rolach głównych m.in. Romain Duris.

C’est quoi cette famille ?

Bastien, lat 13, żyje w rodzinie patchworkowej (zrekonstruowanej, a po francusku une famille recomposée). Zmęczony podróżami w obie strony i złożonym planem rodzinnym, postanawia wraz ze swoimi sześcioma przyrodnimi braćmi i siostrami, zmienić zasady. Dzieci przeprowadzają się do dużego mieszkania, a od teraz to rodzice muszą się zmieniać.

Ils sont partout

Sarkastyczna komedia na temat antysemityzmu we Francji. Yvan jest Żydem i czuje się coraz bardziej prześladowany. Jego sesje u psychiatry będą wątkiem łączącym różne historie ilustrujące stereotypy związane z Żydami. W rolach głównych m.in.: Yvan Attal, Dany Boon, Charlotte Gainsbourg i Benoît Poelvoorde.

La Dream Team (A Mighty Team)

Maxime Belloc to świetny piłkarz, ale ulega wypadkowi i nie może już praktykować sportu. Jego agent zmusił go do powrotu do rodzinnej miejscowości, do ojca, z którym utracił kontakt. Podczas swojej rekonwalescencji podejmuje się trenowania grupy młodych piłkarzy.

L’ascension (The Climb)

Aby zdobyć miłość Nadii, Samy powiedział: “Dla ciebie mogę wspiąć się na Everest”. Lepiej byłoby milczeć, bo Nadia czeka na dowód. Samy, z miłości do Nadii, wyjeżdża ze swojej dzielnicy i kieruje się na Dach Świata. Przesłanie: wszystko jest możliwe. Film oparty jest na prawdziwej historii Nadira Dendoune’a.

Divines

Dounia mieszka na przedmieściach Paryża i marzy tylko o jednej rzeczy: odnieść sukces i zarobić dużo pieniędzy. Z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki Maimouny i tancerki o imieniu Djigui, dziewczyna wejdzie w złe towarzystwo.

La fille du patron

Vital pracuje w fabryce włókienniczej. Zakochuje się w córce swojego szefa, gdy ta wybiera go do badania związanego z ergonomią. Ich związek wywołuje wściekłość i dezaprobatę wszystkich.

Braqueurs (Szajka)

Przypadkowy błąd sprawia, że ekipa zdolnych paryskich włamywaczy musi podjąć się realizacji trudnego skoku dla potężnej organizacji przestępczej.
Gatunek: thriller
Rok: 2015

Inne filmy

Tout le monde à table – konkurs kulinarny, 10 odcinków, 2018 rok
Je suis Charlie – film dokumentalny
Występy komików: Dany Boom i Gad Elmaleh

Zapowiedzi na 2019

Family Business

Serial komediowy o młodym mężczyźnie, który prosi przyjaciół o pomoc w ratowaniu rodzinnego biznesu. Jego plan jest prosty: chce zamienić sklep mięsny w pierwszy francuski coffee shop.

Marianne

Serial. Emma, zgryźliwa młoda pisarka, odkrywa, że przerażające postaci z jej bestsellerowych powieści grozy żyją w prawdziwym świecie.

Vampires (Wampiry)

Serial na podstawie książki Thierry Jonqueta „Wampiry”
Kiedy młoda zbuntowana nastolatka nieuchronnie zaczyna zamieniać się w wampira, jej nadopiekuńcza mama odnawia kontakt z rodzeństwem, by pomóc córce i powstrzymać przemianę.

Paris est une fête

„Paris est une fete” (tytuł roboczy) to współczesna francuska opowieść miłosna. Produkcja została sfinansowana ze środków zebranych podczas kampanii crowdfundingowej, która zyskała ogromną popularność w internecie. Zdjęcia do filmu były nagrywane przez trzy lata pośród tłumu — bez żadnych pozwoleń — na ulicach Paryża, który zmaga się z problemami społecznymi oraz lękiem wywołanym przez ataki terrorystyczne.

Solidarité (Solidarność)

Ten film dokumentalny przedstawia historię piątki bohaterów — niezwykłych mężczyzn i kobiet — którzy mimo przeciwności losu nie poddają się i niosą światu nadzieję.

La Grande Classe (Wielka Klasa)

Dwójka najlepszych przyjaciół pochodzących z małego miasteczka, którzy obecnie mieszkają w Paryżu, postanawia wrócić w rodzinne strony na zjazd absolwentów, by zrealizować swój sekretny plan — zemścić się na tych, którzy ich gnębili, i pogodzić się z dawnymi sympatiami.

Banlieusards

Mieszkający na owianych złą sławą przedmieściach Paryża najmłodszy z trójki rodzeństwa piętnastolatek Noumouké musi podjąć trudną decyzję: za przykładem którego z braci podążać w swoim życiu?

L’art du rangement avec Marie Kondo

Komicy na Netflixie

Jak podaje Netflix, 1 stycznia 2019 roku w serwisie zadebiutuje program „Humoristes du monde”. Będzie można obejrzeć występy 47 komików z 13 regionów świata, którzy udowadniają, że nie wszędzie te same rzeczy wydają się śmieszne.

W tym przełomowym programie stand-uperzy i stand-uperki pochodzący z różnych środowisk promują na scenie własne poczucie humoru w 8 językach świata. Wszystkie odcinki programu zostaną udostępnione jednocześnie, więc możesz rozpocząć Nowy Rok z uśmiechem na twarzy!

Komicy pochodzący z Francji: Shirley Souagnon, Jason Brokerss, Tania Dutel. Donel Jack’sman.
Z Quebecu: Louis-José Houde, François Bellefeuille, Katherine Levac, Adib Alkhalidey.
Z Kanady: Ivan Decker, DeAnne Smit, K. Trevor Wilson, Dave Merheje.

Teraz TY!

Czy wykorzystujesz Netflix do nauki języka obcego? Czy możesz polecić inne seriale lub filmy francuskie? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *