Fête de la musique – Święto Muzyki – 21 czerwca

21 czerwca 2012 roku, po raz 31. we Francji odbędzie się znane święto muzyki (zwane przez Francuzów Fête de la musique). Jak co roku będą miały miejsca liczne wydarzenia muzyczne, m.in.: koncerty. występy grup rockowych, techno parada, bal przed Grand Palais, “biała noc” w kościele Saint-Eustache, koncerty w ogrodach Palais Royal i wiele innych. 

Fete de la musique - Święto muzyki Francja

 

Przykładowe imprezy, które będą miały miejsce w Paryżu.

 

W I dzielnicy Paryża, w kościele Saint – Eustache odbędzie się festiwal, który będzie trwał 36 godzin. Wystąpią artyści z muzyką klasyczną oraz współczesną (folk, rock, pop, muzyka elektroniczna, itp.).

 

W ogrodach Palais Royal (wejście od rue Montpensier), od godziny 16 do 24, 5 grup artystów francuskich i zagranicznych przedstawi historię popu: Buridane, Barbara Carlotti, Bertrand Burgalat, 77 Bombay Street, Archimède.

 
W IV dzielnicy Paryża, w okolicach Biblioteki Forney – Hôtel de Sens (1, rue du Figuier) wystąpi Paris Combo. Koncert potrwa od godziny 20.30 do 22. Zespół Paris Combo gra muzykę, którą ciężko zaklasyfikować, ale jest bardzo znany we Francji. Na 2012 rok przewidziany jest nowy album zespołu.

 

 

Miłośnicy rocka powinni zawitać do VII dzielnicy Paryża. Od godziny 19, na Esplanade des Invalides będą miały miejsce liczne koncerty.

 

W sklepie muzycznym Virgin Megastore (52, 60 avenue des Champs- Eysées), od godziny 18.30 do 21.30 wystąpią uczestnicy The Voice (programu telewizyjnego).

 

Fanów muzyki elektronicznej nie powinno zabraknąć o godzinie 20 w Grand Palais (avenue du Géneral Eisenhower).

 

Od godziny 17 do 21, Afro Pop w Bercy Village (Cour St – Emilion) i muzyka rockowa, salsa oraz jazz.

W XIV dzielnicy (Plac Denfert – Rochereau), od godziny 20 będzie można posłuchać muzyki rockowej.

 

W XV dzielnicy Paryża (park André Citroên), od godziny 19 będzie rozbrzmiewać muzyka z Radio France.

 

W XIX dzielnicy odbędzie się techno parada. Od godziny 18 usłyszymy muzykę elektroniczną na placu Bastylia i Stalingrad.

 

Wiele innych informacji znajdziecie na stronie: http://www.fetedelamusique.culture.fr


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakupy w Paryżu

Paryż to stolica mody. To tutaj znajduje się najwięcej butików z ubraniami. Wybór jest ogromny. Można odwiedzić najbogatsze sklepy znanych...

Zamknij