Festiwal Oh! w Paryżu

Festiwal Oh! to coroczne wydarzenie, które ma miejsce w Paryżu.  Festiwal odbywa się pod znakiem “powódź i rzeka życia”. Od 2001 roku, region Val-de-Marne organizuje festiwal Oh. Dwa dni zabawy, aby uświadomić mieszkańcom wartość wody w życiu. W programie przewidziane są: spektakle o tematyce wody, wykłady jak zarządzać wodą i bioróżnorodnością, pokazy, projekcje filmów, warsztaty, a także opowieści o największych rzekach na świecie, takich jak Niger, Ganges oraz o związanej z nimi kulturze.

Festiwal wody Paryż (Francja)

Zdjęcie ze strony: festival-oh.cg94.fr

W tym roku festiwal odbędzie się w Port de Bercy. Przewidziane są gry, warsztaty, pokazy video, opowiadanie bajek i legend, a także inne animacje dla dzieci.

 

Dojazd:
Port de Bercy 12, quai de la Seine, Paryż (dzielnica 12).
Quai de la gare, Bercy (linia 6) i Bibliothèque François  Mitterrand (linia 14, RER D)

Termin:
Sobota12 maja od 14h do 20h i niedziela 13 maja od 11h do 19h.

 

EXP’OH – darmowe wystawy:

• Port de Bercy, wystawa “Paryż-Rouen-Le Havre: Sekwana przyszłości”- o projekcie trzech miast mającym na celu zagospodarowanie przestrzenne, społeczne i handlowe doliny Sekwany.

• Pavillon de l’Arsenal, wystawa “Paryż, metropolia i jej projekty” – około 1000 dokumentów archiwalnych, zdjęć, planów, filmów i makieta numeryczna.

• Pavillon de l’Eau, “Woda, skarb Himalajów” – wystawa poświęcona zbiornikom wodnym w regionie górskim w Azji. Wystawie towarzyszą filmu i animacje dla dzieci.

Przy Sekwanie zacumuje łódka,  wstęp na nią kosztuje 2 euro, a cała kwota przeznaczona będzie na zagospodarowanie brzegów jeziora El Llano na Salwadorze, które zostały zniszczone podczas jesiennej burzy tropikalnej w 2011 roku.

Więcej informacji o festiwalu wody na stronie: http://festival-oh.cg94.fr/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *