Festiwal Jogi Paryż 2012

Od 19 do 21 października 2012 w Paryżu, odbędzie się pierwszy we Francji Festiwal Jogi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Centquatre (19. dzielnica Paryża).

Yoga Francja

Coroczne spotkania dotyczące jogi organizowane są w wielu miastach na świecie, m.in. w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, Madrycie. W tym roku czas na Paryż.

Celem Festiwalu Jogi jest wymiana i szerzenie informacji o praktyce jogi. Podczas tego wydarzenia będzie można nauczyć się m.in.: odpowiedniej postury i oddechu, relaksacji, podstawowych pozycji w jodze oraz innych czynności, które pomagają człowiekowi odnaleźć równowagę w życiu.

Około 30 szkół jogi, z całej Francji i ze świata, zgromadzi się w jednym miejscu (na 7000 m²). Każdy będzie miał okazję odkryć różne praktyki jogi i pokrewne dyscypliny. W programie przewidziane są: seanse jogi co godzinę, 60 darmowych lekcji jogi na różnych poziomach, 10 kursów dla dzieci, filmy, muzyka, konferencje z praktykami z odległych zakątków świata (m.in. z Indii, Bali, Kanady, Australii).

Informacje praktyczne:

le CENTQUATRE
5, rue Curial
75019 Paryż

Metro:
Riquet (3 minuty), Stalingrad (10 minut), Crimée (5 minut)
Linie: 2, 5, 7, 12

Więcej informacji na stronie: www.yogafestival.fr

 

4 komentarze

 1. Faire du yoga, ca fait du bien ! 🙂

  Fajna wiadomość, ale… tylko dla tych, którzy mieszkają w Paryżu. Hmm, może jakieś słownictwo francuskie związana z uprawianiem jogi? 🙂

  Pozdrawiam

 2. jogax pisze:

  Joga jest cudowna! Od kiedy ćwiczę mam poczucie większej kontroli nad swoim ciałem i jestem bardziej rozciągnięta. Od miesiąca chodzę na zajęcia jogi hormonalnej, bo mam chorą tarczycę. Chyba widzę już pierwsze efekty 😀

 3. jogax pisze:

  od kiedy prawidłowo robię ćwiczenia, dużo zmieniło się dzięki jodze… Zrozumiałam, że istotny jest miarowy i równy oddech, skupienie, naprężenie mięśni. Trzeba się przyłożyć, żeby tyle zyskać, ale praktyka czyni mistrza. Ślicznie rzeźbi ciało… Takie moje uwagi na podstawie własnych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *