Festiwal Jogi Paryż 2012

Od 19 do 21 października 2012 w Paryżu, odbędzie się pierwszy we Francji Festiwal Jogi. Wydarzenie będzie miało miejsce w Centquatre (19. dzielnica Paryża).

Yoga Francja

Coroczne spotkania dotyczące jogi organizowane są w wielu miastach na świecie, m.in. w Nowym Jorku, Rzymie, Berlinie, Madrycie. W tym roku czas na Paryż.

Celem Festiwalu Jogi jest wymiana i szerzenie informacji o praktyce jogi. Podczas tego wydarzenia będzie można nauczyć się m.in.: odpowiedniej postury i oddechu, relaksacji, podstawowych pozycji w jodze oraz innych czynności, które pomagają człowiekowi odnaleźć równowagę w życiu.

Około 30 szkół jogi, z całej Francji i ze świata, zgromadzi się w jednym miejscu (na 7000 m²). Każdy będzie miał okazję odkryć różne praktyki jogi i pokrewne dyscypliny. W programie przewidziane są: seanse jogi co godzinę, 60 darmowych lekcji jogi na różnych poziomach, 10 kursów dla dzieci, filmy, muzyka, konferencje z praktykami z odległych zakątków świata (m.in. z Indii, Bali, Kanady, Australii).

Informacje praktyczne:

le CENTQUATRE
5, rue Curial
75019 Paryż

Metro:
Riquet (3 minuty), Stalingrad (10 minut), Crimée (5 minut)
Linie: 2, 5, 7, 12

Więcej informacji na stronie: www.yogafestival.fr

 

4 komentarze

 1. Faire du yoga, ca fait du bien ! 🙂

  Fajna wiadomość, ale… tylko dla tych, którzy mieszkają w Paryżu. Hmm, może jakieś słownictwo francuskie związana z uprawianiem jogi? 🙂

  Pozdrawiam

 2. jogax pisze:

  Joga jest cudowna! Od kiedy ćwiczę mam poczucie większej kontroli nad swoim ciałem i jestem bardziej rozciągnięta. Od miesiąca chodzę na zajęcia jogi hormonalnej, bo mam chorą tarczycę. Chyba widzę już pierwsze efekty 😀

 3. jogax pisze:

  od kiedy prawidłowo robię ćwiczenia, dużo zmieniło się dzięki jodze… Zrozumiałam, że istotny jest miarowy i równy oddech, skupienie, naprężenie mięśni. Trzeba się przyłożyć, żeby tyle zyskać, ale praktyka czyni mistrza. Ślicznie rzeźbi ciało… Takie moje uwagi na podstawie własnych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *