Faites l’Europe – 8-9 maja – świętowanie w Paryżu

8 i 9 maja 2012 roku Francja świętuje. W tych dniach przed Ratuszem Paryża (Hôtel de Ville) odbędzie się duży koncert, liczne animacje i warsztaty, gry i quizy, spektakle teatralne i degustacje. Celem tego wydarzenia jest przybliżenie Europy Paryżanom i turystom zwiedzającym Paryż, a także świętowanie Dnia Europy (9 maja).

9 maja Paryż (Francja)

8 i 9 maja w Paryżu

« Faites l’Europe », bo tak nazywa się to wydarzenie, jest organizowane przez Miasto Paryż przy współpracy z Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim, France Info i licznymi instytucjami i stowarzyszeniami we Francji i Europie.

W tym roku, podczas wydarzenia będzie świętowana 25-ta rocznica ustalenia pokoju i współpracy pomiędzy Paryżem i Berlinem. W związku z tym animacje kulturowe i gastronomiczne będą nawiązywać do Niemiec.

Równocześnie na wydarzeniu nie zabraknie ambasadorów Danii i Cypru, państw przewodniczących w Radzie Unii Europejskiej w 2012 oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Dla dzieci przewidziane są: warsztaty malowania i rysunku, gra wielką piłką, warsztaty fotografii i przebierania, animacje, gry społecznościowe, quizy, itp.

Wioska Europejska (Village Européen) będzie otwarta od godziny 13 do 22:30 we wtorek 8 maja i od godziny 10 do 18 w dniu 9 maja 2012.

 

Wtorek 8 maja

Od 18h00 do 22h00: Koncert, w programie: soul, rock, hip-hop, gitara akustyczna, techno, z całej Europy (Niemcy, Niderlandy, Hiszpania, Francja), wsparcie przez projekt Diversidad i Komisję Europejską.
Wystąpią: Ava, Nameless, Cookin’Soul i Mc Melodee, Mariama oraz berliński producent electro Apparat (przy współpracy z Berlin Music Week).

21h45: Projekcja zdjęć na Ratuszu Paryża (Hôtel de Ville) aby uczcić dwudziestopięcioletnią przyjaźń pomiędzy Paryżem i Berlinem.

 Środa 9 maja
10h30: Projekcja w Ratuszu Paryża: “Śniegi Kilimandżaro” Nagroda Lux 2011 Parlamentu Europejskiego (zaproszenia można odebrać przy stanowisku Parlamentu Europejskiego).
15h00: Animacja – niespodzianka. 
17h15: Rozdanie nagród laureatom Label Paris Europe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
François Hollande – nowy prezydent Francji

Francuzi wybrali François Hollande na nowego prezydenta Francji. Otrzymał on 52% głosów, Nicolas Sarcozy - 48%. Około 18-20% Francuzów wstrzymało...

Zamknij