Dom Serge’a Gainsbourga w Paryżu

Od września tego roku można zwiedzać dom Serge’a Gainsbourga w Paryżu. Przez długi czas dom był pokryty graffiti, ale teraz jest już odnowiony i gotowy na przyjęcie gości. Jean-Pierr Prioul – przyjaciel artysty twierdzi, że wszystko w domu jest na swoim miejscu, brakuje tylko Serge’a.

Serge Gainsbourg

.

Mały dom (135 m²) w dzielnicy Saint Germain w Paryżu został zamieszkany przez Gainsbourga w 1969 roku. Artysta zajmował go do swojej śmierci w 1991 roku. Dom był świadkiem romansu artysty z Jane Birkin. Podobno po jej przybyciu Gainsbourg urządził mieszkanie po swojemu, malując ściany głównie na kolor czarny.

.

.

Serge Gainsbourg

Zewnętrzne ściany budynku pokryte były rysunkami, słowami piosenek, deklaracjami miłości i smutnymi wyznaniami fanów Gainsbourga. Taki widok ścian bardzo podobał się artyście.

.

Zwiedzając dom można także zajrzeć na pobliski cmentarz Montparnasse, gdzie został pochowany artysta. Jego grób to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na tym cmentarzu. Tutaj fani zostawiają paczki papierosów lub bilety na metro (nawiązanie do piosenki Le poinçonneur des Lilas).Serge Gainsbourg

.

Maison de Serge Gainsbourg
5 bis rue de Verneuil
75007 Paryż
Metro: Rue du Bac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *