Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?

Być może już kiedyś zastanawiałaś/eś się nad tym pytaniem. Jeśli uczysz się francuskiego to przyda Ci się motywacja (nigdy jej za wiele). Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś/eś się, to być może ten wpis Cię przekona.

Dzisiaj trochę motywacji do nauki języka francuskiego w formie graficznej. Poniżej przedstawiam infografikę, której celem jest zmotywowanie, chociaż trochę, do nauki francuskiego. Dzięki niej może będzie Ci łatwiej podjąć decyzję i odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki język wybrać na studiach lub w szkole? Jakiego języka uczyć się od nowego roku? Czy opłaca się uczyć języka francuskiego, aby dostać dobrze płatną pracę i gdzie później można pracować?

Pod infografiką znajdziesz tekst, który wykorzystany był do jej stworzenia.

Dlaczego warto uczyć się języka francuskiego?
Językiem francuskim posługuje się około 300 milionów ludzi na 5 kontynentach (na podstawie badań z 2018 roku). Jest językiem oficjalnym w 32 krajach.

Międzynarodowa Organizacja Frankofonii skupia 88 państw frankofońskich, w tym 54 pełnych członków, 7 członków stowarzyszonych i 27 obserwatorów (w tym Polska). Co roku 20 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Frankofonii – Journée internationale de la francophonie.

Język francuski jest dziewiątym najczęściej używanym językiem na całym świecie i drugim językiem na świecie nauczanym jako język obcy (na pierwszym miejscu jest język angielski).
Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem świata, przyjeżdża tu ponad 70 milionów turystów rocznie.

Język francuski przydaje się także podczas podróży do Afryki, Belgii, Szwajcarii, Kanady, Monako i wielu innych krajów frankofońskich.

Znajomość języka francuskiego poszerza horyzonty osobiste i zawodowe, a także pozwala na studiowanie na najbardziej renomowanych francuskich uniwersytetach, politechnikach, szkołach handlowych, uznawanych za najlepsze wyższe uczelnie w Europie i na świecie. Uczenie się francuskiego zwiększa także szanse na rynku pracy w Polsce, we Francji jak i we wszystkich krajach frankofońskich (Belgia, Szwajcaria, Kanada i wiele państw w Afryce).

Francuski jest drugim językiem biznesu w Europie i trzecim na świecie. Język francuski jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej, jest także językiem roboczym NATO, ONZ, UNESCO oraz Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, Światowej Organizacji Handlu, Czerwonego Krzyża oraz innych międzynarodowych organizacji.

Francuski to międzynarodowy język mody, kuchni, teatru, tańca i architektury. Często nazywany jest językiem miłości.

Znajomość języka francuskiego jest pomocna w nauce innych języków obcych, zwłaszcza romańskich (hiszpański, portugalski, włoski, rumuński), a także angielskiego, który zapożyczył od francuskiego 30% współczesnego słownictwa.

Teraz TY! Znasz inne powody dla których warto uczyć się języka francuskiego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *