Biała Noc w Paryżu, czyli Nuit Blanche 2011

  W nocy z 1-szego na 2-ego października bieżącego roku,  w Paryżu po raz kolejny odbędzie się Biała Noc (Nuit Blanche), podczas której będą miały miejsce liczne wydarzenia artystyczne dostępne dla każdego na paryskich ulicach.

biala-noc-paryz-2011

 

W tym roku Biała Noc świętuje swoje 10-te urodziny. Jak zawsze święto to odznacza się różnorodnością, kreatywnością i dostępnością (dla wszystkich). Nie zabraknie również licznych niespodzianek.

Nad tegorocznym świętem czuwają dwaj dyrektorzy artystyczni Alexia Fabre i Frank Lamy. Tematem przewodnim Białej Nocy 2011 jest „Czas” (długość, ulotność, odległość i natychmiastowość).

 

Dla uczestników dostępne będą cztery ścieżki spacerowe po Paryżu:

  1. Wokół Ratusza (Hôtel de Ville)
  2. Batignolles – Pigalle
  3. La Nouvelle Athènes – Saint-Georges
  4. Montmartre – Anvers

 

biala-noc-paryz-2011

Zdjęcie pochodzi ze strony http://nuitblanche.paris.fr/

Zorganizowana pod znakiem różnorodności, Biała Noc ma wnieść przede wszystkim lekkość i świeżość na ulice Paryża. Głównym celem jest udostępnienie szerokiemu gronu odbiorców podziwianie sztuki wybranych artystów.

 

Tego roku w Białej Nocy weźmie udział 35 artystów z całego świata i przedstawi swoje dzieła: rzeźby, obrazy, instalacje, pokazy wideo, przedstawienia.

 

Aby uzyskać więcej informacji odnośnie święta Białej Nocy 2011 proponuję zajrzeć na stronę poświęconą temu świętu. Można tam znaleźć program imprez, stworzyć konto i zaplanować swój nocny spacer po ulicach Paryża, ściągnąć aplikacje na komórkę, a także poznać artystów i dzieła, które będą dostępne 1-ego października 2011 w Paryżu.

Zapraszam na stronę: http://nuitblanche.paris.fr

 

 

1 Odpowiedź

  1. PARISKO pisze:

    jestem teraz w Paryzu 05/10/2013 23H49 no i oczywiscie jest pieknie BIALE NOCE w PARYZU polecam i zapraszam warto chociaz raz zobaczyc / JANEK PARIS / 2013 ROK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakaz modlitwy na ulicach we Francji

Francja wprowadziła przepis, według którego muzułmanie nie mogą się modlić poza miejscami kultu, na ulicach miast. W Paryżu zostanie otwarta...

Zamknij