Autolib’ – samochody do wynajecia w Paryżu

Na początku grudnia 2011 roku, Paryż (i region Ile-de-France) uruchomił sieć wypożyczalni samochodów elektrycznych Autolib. Jest to innowacyjna usługa we Francji (i Europie).

Autolib Francja

 

Aby wynająć samochód elektryczny w Paryżu wystarczy posiadać prawo jazdy i zarejestrować się na stacji Autoliz. Do końca 2012 roku, w Paryżu i przyległych departamentach Ile-de-France, dostępnych będzie 3000 samochodów.

Autolib to prosta usługa, która pozwala wynająć samochód przez całą dobę i 7 dni w tygodniu na 250 stacjach w Ile-de-France. Paryż przewiduje uruchomienie 1000 stacji do końca  czerwca 2012 roku. W akcji uczestniczy 46 miast (z regionu Ile-de-France).

 

Jak używać Autolib?

Aby wypożyczyć samochód wystarczy mieć ze sobą prawo jazdy i zarejestrować się na stacji. Prawo jazdy międzynarodowe jest akceptowane. Aby się zarejestrować należy dostarczyć prawo jazdy, dowód potwierdzający tożsamość i kartę kredytową. Rejestracja trwa 5 minut.
Samochód można wypożyczyć na dowolnej stacji Autolib i oddać na innej stacji w Paryżu, czy w Ile-de-France.

 

Autolib Francja

 

Jakie są koszty wypożyczenia samochodu Autolib?

Są 3 możliwości. Należy zapłacić abonament i później cenę za wynajem w zależności od czasu wynajmu:

– abonament roczny (12€ na miesiąc): 5€ za pierwsze 30 minut, 4€ za drugie 30 minut i 6€ za następne 30 minut;

– abonament tygodniowy (15€ na tydzień) : 7€ za pierwsze 30 minut, 6€ za następne 30 minut i 8€ za następne;

– abonament dzienny (10€ za dzień): 7€ za pierwsze 30 minut, 6€ za drugie 30 minut, 8€ za następne.

 

Jakie samochody są dostępne?

La Bolloré Blue Cars, 100% elektryczny, 4 miejsca, wyposażone w autoradio i GPS. Samochód ma zasięg do 250 km (160 mil). Les Bolloré Cars posiadają baterie Lithium Métal Polymère 30kW. Czas ładowania baterii trwa koło 4 godziny.

Więcej na stronie: www.autolib.eu

 


1 Response

  1. paulineg pisze:

    Autolib dziala super. Jest mnostwo stacji, mozna zarezerwowac samochod jak i miejsce docelowe. GPS kieruje do najblizszej stacji i informuje gdzie jest wolne miejsce. Latwiej je znalezc, niz jezdzac wlasnym samochodem. Kontakt w obsluga AUTOLIB jest szybki i 24h na dobe. Wypozyczenie samochodu nie sprawia zadnego problemu. Jesli jest jakis problem z samochodem, mozna polaczyc sie natychmiast z oblsuga,ktora zdalnie weryfikuje problem.
    Jedyne zatrzezenie jakie mam no nie najlepsza widocznosc bo bokach samochodu, i brak stacji autolibowych na lotnisku (przykladowa podroz ok 30km taksowka kosztuje ok 45 euro, a autolibem 5-10). Ciekawe czy w Polsce kiedyz zamontuja taki system. Chociaz jak narazie maja problemy z rowerami… Pomarzyc troche mozna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tydzień Zrównoważonego Rozwoju we Francji

Od 2002 roku, we Francji organizowany jest Tydzień Zrównoważonego Rozwoju. W tym roku będzie trwał od 1 do 7 kwietnia...

Zamknij