Antibes – nadmorski kurort Francji

Antibes to położony pomiędzy Niceą a Cannes, nadmorski kurort o niezwykłym charakterze. Miasto połączone jest ściśle z mniejszą miejscowością Juan-les-Pins. Obecnie Antibes jest drugim najważniejszym miastem departamentu Francji – Alpy Nadmorskie. Antibes wyróżnia się jednym z najpiękniejszych wybrzeży we Francji, rozciągającym się na długości 23 km.

Antibes

Od starożytnego określenia miasta – Antipolis, pochodzi nazwa ważnego obszaru przemysłowego Sophia Antipolis. Strefa ta skupia firmy zajmujące się badaniami i rozwojem w dziedzinie nowych technologii.


Wyświetl większą mapę

Co warto zobaczyć w Antibes?

Le marché provençal, czyli targ prowansalski.

targ francuski

Jest to tradycyjny targ francuski z bogatym wyborem produktów regionalnych. Marchés provençaux odbywają się w godzinach porannych do południa. Można tu znaleźć m.in.: oliwki, oliwę, owoce i warzywa, suszone owoce, zioła prowansalskie, sery i inne produkty pochodzące od okolicznych producentów.

Targ prowansalski

Warto się zgubić w małych i uroczych uliczkach, aby poczuć klimat prowansalskiego miasta. Antibes Prowansja

.

Muzeum Picasso

W drugiej połowie lat czterdziestych XX w. w Antibes przebywał i tworzył Pablo Picasso. Jego ceramiczne dzieła stanowią trzon tutejszego Muzeum Picassa.

Antibes Prowansja

W 1957, Picasso otrzymał tytuł honorowego mieszkańca Antibes. W 1966, Zamek Grimaldi został przekształcony w muzeum Picassa. Można tu znaleźć około 245 dział artysty, a także innych malarzy Nicolas de Staël, Fernand Léger lub Hans Hartung, ryciny Paul’a Leuquet i rzeźby Germaine’a Richier i Joan’a Miró.

Antibes Prowansja

Antibes Prowansja

Port Vauban

Port Vauban jest portem jachtowym w Antibes i największym portem jachtowym w Europie (według danych z 2009 r.). Posiada ponad 2 tysiące miejsc i może pomieścić ponad 50 metrowe statki. Port Vauban jest znany pod nazwą “nabrzeże miliarderów”, ze względu na obecność najpiękniejszych jachtów na świecie, należących do znanych osób.

Antibes Prowansja

Do Anibes można dotrzeć autobusem z Nicei lub Cannes (koszt 1 euro – 2012 r.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *