14 lipca w Paryżu

Święto 14 lipca to jedno z najpopularniejszych świąt we Francji. Jak co roku w tym dniu odbędzie się w Paryżu defilada na Polach Elizejskich, spotkanie z żołnierzami, bal strażaków, pokaz sztucznych ogni przy Trocadero (wieży Eiffla) …

Sztuczne ognie 14 lipca Paryż

Tradycyjna defilada będzie mieć miejsce na alei Champs Elysées w 8. dzielnicy Paryża. Rozpocznie się o godzinie 9 przy Łuku Triumfalnym i  zejdzie do placu Zgody (Concorde).
Po raz pierwszy w defiladzie wezmą udział żołnierze “pokoju” i siły ONZ (“niebieskie i zielone hełmy”). Jest to również okazja do świętowania 70. rocznicy stworzenia trzech jednostek Wolnych Sił Powietrznych Francji (FAFL), 70. rocznicy bitwy o Bir Hakeim i 220. rocznicy Marsylianki.

Przy wieży Eiffla, wieczorem będzie miał miejsce pokaz ogni sztucznych w rytmie disco. Na tą okazję Pola Marsowe przekształcą się w wielką dyskotekę, na której będzie można tańczyć i słuchać muzyki disco.

Brygada strażaków z Paryża (BSPP) organizuje tradycyjne bale z okazji 14 lipca, od godziny 21 do 4 rano.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzeń 13 i 14 lipca w Paryżu można znaleźć na stronie: http://14juillet.paris.fr

 Pokaz sztucznych ogni – 14 lipca 2011 r. Paryż


Feu d’artifice du 14 juillet 2011 : l’intégrale par mairiedeparis

 


1 Response

  1. wróżenie pisze:

    masz ciekawy styl pisania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
We Francji każdy samochód musi posiadać alkomat

Od dzisiaj każdy samochód poruszający się po Francji musi być wyposażony w alkomat chemiczny lub elektroniczny. To element walki z...

Zamknij